گزارش وضعیت شغلی Open Source کاران در سال 2017 میلادی

وضعیت شغلی Open Source کاران در سال 2017 میلادی

کارفرمایان متخصصینی را در الویت استخدام قرار می دهند که به آخرین مهارت های موجود در این حوزه تجهیز شده باشند

خلاصه گزارش

دنیای اپن سورس یا همان متن باز به سرعت در حال گسترش است. گوگل، توییتر، فیسبوک، eBay، Pinterest ....  همگی جزو کمپانی های اینترنتی مشهور و بنامی هستند که از کدهای اپن سورس استفاده می کنند. به این لیست سیستم عامل اندروید و همچنین کمپانی های بزرگ خودروسازی را نیز اضافه کنید، این کمپانی ها امروزه در صدد این هستند تا با استاندارد سازی لینوکس، از آن در جهت پیشبرد پروژهای مهمی همچون ماشین های خودران (self-driving) تا امکانات مربوط به سرگرمی استفاده کنند.

این بدین معناست که با در نظر گرفتن عطش شرکت‌ها و کمپانی‌ها در کاهش زمان ارائه محصولات خلاقانه به بازار و همچنین دستیابی به کارآمدی بالا در مجموعه‌شان، فرصت‌های شغلی ویژه‌ای در انتظاران متخصصان اپن سورس وجود دارد.

آمارها و تحقیقات مربوط به نظرسنجی سال 2017 میلادی این‌طور نشان می‌دهند که وجود چنین میزان تقاضایی از سوی کارفرمایان در جذب متخصصان اپن سورس، تنها موجب رقابتی‌تر شدن این بازار گردیده است.

در این نظرسنجی چیزی در حدود 300 مسئول دفتر استخدام شرکت‌ها، کسب‌وکارها کوچک و متوسط (SMB ها)، سازمان‌ها دولتی، آژانس‌های کاریابی و همچنین نظرات مربوط به بیش از 1800 متخصص اپن سورس از سراسر جهان شرکت داده‌شده‌اند.

یافته‌های به‌دست‌آمده از نظرسنجی مربوط به مشاغل مربوط به اپن سورس کاران  در سال 2017 میلادی نشان می‌دهد که:

  • 67 درصد از مدیران معتقدند که در طی شش ماه آینده استخدام اپن سورس کاران می‌تواند بیش از سایر بخش‌ها به بهبود کسب‌وکار آنان کمک کند.
  • در مقایسه با آمار 53 درصدی مربوط به نظرسنجی سال گذشته امسال بیشتر شرکت‌ها (60 درصد) تمایل به جذب نیروی تمام‌وقت دارند.
  • تقریباً نیمی از شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که مایل‌اند تا هزینه مربوط به دریافت مدرک اپن سورس را به کارکنان خود پرداخت کنند.
  • توسعه‌دهندگان با 73 درصد، مهندس DevOps با 60 درصد و ادمین سیستم با 53 درصد جزو رایج‌ترین موقعیت‌های شغلی هستند که کارفرمایان به دنبال پیدا کردن نیرویی مناسب برای آن هستند. همچنین Open source cloud با 47 درصد، توسعه اپلیکیشن با 44 درصد، Big Date با 43 درصد و نیز DevOps به همراه امنیت با 42 درصد پر متقاضی‌ترین مهارت‌های مورد درخواست کارفرمایان هستند.

برای دانلود PDF فارسی رایگان و کامل این گزارش بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

دسته بندی: 

دیدگاه‌ها

سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از سایت مفید شما.موفق باشید.

افزودن دیدگاه جدید