سوالات متداول

شما دانشجویان گرامی در این بخش می توانید پاسخ بسیاری از پرسش های خود در زمینه دوره های آموزشی ارژنگ را بیابید:

مدارک داخلی ارائه شده توسط ارژنگ زیر نظر کدام نهاد صادر می شوند؟

موسسه ارژنگ تنها موسسه ای است که در بخش آموزش دوره های تخصصی شبکه و IT زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و کلیه مدارک صادر شده از طرف این موسسه نیز تحت اعتبار این وزارتخانه خواهد بود. شما می توانید با مراجعه به سایت وزارت علوم و مشاهده نام ارژنگ از اعتبار بالای مدارک صادر شده از جانب ما اطمینان حاصل فرمائید.

نحوه پرداخت هزینه دوره ها به چه شکل است؟ آیا امکان پرداخت اقساطی وجود دارد؟

دانشجویان به دو شیوه نقدی و اقساطی می توانند نسبت به پرداخت هزینه دوره های آموزشی خود اقدام نمایند. در روش پرداخت نقدی تمامی هزینه دوره می بایست تا قبل از شروع دوره و از طریق یکی از روش های زیر پرداخت گردد:

 

  •  آنلاین
  • حضوری (دستگاه کارت خوان)
  • واریز وجه به حساب بانکی؛ به شماره 48677712/32 به نام موسسه آموزش عالی آزاد ارژنگ
  • انتقال وجه از طریق کارت به کارت 1389-5304-3379-6104 به نام موسسه آموزش عالی آزاد ارژنگ

 

اما در روش دوم که شیوه اقساطی می باشد دانشجویان می بایست حداکثر یک سوم از هزینه دوره خود را تا پیش از شروع دوره به صورت نقدی واریز نموده و الباقی را در قالب چک که تاریخ آن نهایتا تا پایان تاریخ دوره مذکور است به موسسه پرداخت نمایند.

آیا برای ثبت نام می بایست حتما به صورت حضوری مراجعه نمود؟

خیر، شما دانشجویان گرامی می توانید تا از روش های زیر نسبت به ثبت نام در هر یک از دوره ها اقدام فرمایید:

  • آنلاین- از طریق سایت ارژنگ
  •  تماس تلفنی با شماره 41867-021 و صحبت با کارشناسان و ثبت نام در دوره
  • حضوری

شرایط و مقررات انصراف از دوره به چه شکل است؟

  • شما دانشجویان عزیز می توانید برای انصراف از دوره و عودت وجه خود تا پیش از شروع جلسه دوم یا 5% از کل زمان اعلامی کلاس (هر کدام زودتر واقع گردید) اقدام فرمایید و هزینه پرداخت شده خود را به صورت کامل باز پس گیرید.
  • طبیعی است در صورت اقدام پس از مدت زمان تعیین شده هر گونه درخواست مبنی بر انصراف و عودت وجه مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

حداکثر تعداد نفراتی که در کلاس حضور دارند و نیز حد نصاب تشکیل یه دوره چند نفر است؟

حداکثر تعداد نفرات حاضر در یک دوره 16 نفر بوده و حد نصاب برگزاری یه دوره آموزشی نیز بین 7-10 نفر می باشد.

دوره های عادی با دوره های کمپ از نظر محتوایی و زمانی چه فرقی با هم دارند؟

دوره های عادی از نظر محتوا و نیز طول مدت تدریس تقریبا با دوره های کمپ تفاوتی ندارند و کلیه سرفصل ها و مطالبی که در طی دوره های عادی به دانشجویان ارائه می شوند در طول دوره های کمپ نیز تدریس می گردند.

 

 تنها تفاوتی که دوره های کمپ با دوره های عادی دارند این است که شیوه برگزاری این دوره ها با یکدیگر متفاوت است. در دوره های عادی جلسات عمدتا 3 ساعته و به شکل 1 یا نهایتا 3 جلسه در هفته برگزار می شوند در حالی که در دوره های کمپ این میزان به 8 ساعت در روز و گاها 3 تا 6 جلسه در هفته افزایش می باشد و همین توالی ارائه مطالب و جلوگیری از تکرار آن در دوره های عادی گاها ممکن است تا 10 درصد از طول تدریس دوره های کمپ نسبت به دوره های عادی بکاهد.

کمپ ها عمدتا برای افرادی مناسب هستند که یا از نظر زمانی و یا بعد مسافت با محدودیت روبرو بوده و امکان حضور در دوره های عادی را ندارند.

آیا در کلاس ها از تجهیزات واقعی استفاده می شود؟

بله، موسسه ارژنگ دوره های سیسکو، اچ پی،جونیپر، EMC و VMware خود را با تجهیزاتی کامل و واقعی برگزار می کند و در مواردی هم که امکان استفاده از تجهیزات واقعی در برخی از دوره های وجود نداشته باشد نیز مدرسین ما از شبیه سازهای رسمی ارائه شده توسط شرکت های سازنده این تجهیزات استفاده خواهند نمود.

برای برگزاری یک دوره به شکل اختصاصی از چه طریق باید اقدام کنم؟

چنانچه شما مسئول آموزش یک سازمان و یا شرکت هستید و یا قصد دارید تا برای افراد و مجموعه خود دوره ای را به شکل اختصاصی برگزار نمایید کافیست تا در صفحه مربوط به دوره مدنظرتان بر رو بخش "درخواست دوره اختصاصی" کلیک نموده و با پر کردن فرم مربوطه، منتظر تماس همکاران ما در واحد ثبت نام جهت پیگیری روند تکمیل درخواست تان بمانید.

می خواهم در دوره های شبکه شرکت کنم، از چه دوره ای باید شروع کنم؟

برای شروع دوره های شبکه شما می بایست از دوره Network+ کامپیتا آموزش خود را شروع کنید اما این که چرا باید از این دوره شروع کنید و در ادامه مسیر نیز باید در چه دوره هایی شرکت کنید بحث مفصلی است که ما در مطلب آموزشی جداگانه تحت عنوان دوره های آموزش شبکه را از کجا شروع کنیم؟ به آن پرداخته ایم.

می خواهم در دوره های Storage شرکت کنم، از کدام دوره باید شروع کنم؟

برای پاسخ به این پرسش می بایست قدری به عقب بر گردید و ابتدا مشخص کنید که هدف شما از شرکت در دوره های Storageبه منظور کار با تجهیزات کدام برند تولیدکننده از این تجهیزات است؟ EMC یا HP؟ برای پاسخ به این پرسش به شما پیشنهاد می کنیم تا ابتدا مقاله ویژه مربوط به شروع دوره های Storage ما را به دقت مطالعه نمایید.

می خواهم در دوره های لینوکس شرکت کنم اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟

شرکت در دوره های لینوکس پیش نیازی خاصی ندارد و اولین دوره آن نیز تحت عنوان دوره LPIC-1 در ایران برگزار می شود. همچنین شما می توانید برای آگاهی از دوره های پیشرفته لینوکس راهنمای مدارک دوره لینوکس ارژنگ را مطالعه فرمائید.

می خواهم در دوره های مجازی سازی VMware شرکت کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم؟

از شما دعوت می کنیم تا به راهنمای شروع دوره های آموزش مجازی سازی با VMware مراجعه کنید.

آیا از رشته های دیگر می توان وارد حوزه شبکه شد؟

بله، اساسا ورود به حوزه شبکه پیش نیاز خاصی ندارد.

آیا امکان آموزش مجازی برای کسانی که در شهرستان هستند فراهم است؟

بله، موسسه ارژنگ از سال 1392 با هدف بالابردن سطح دسترسی کلیه اقشار جامعه به آموزش های با کیفیت و از راه دوره، اقدام به تاسیس واحد آموزش مجازی خود با نام تجاری GoToClass و تحت پلتفرم آموزشی قدرتمند OpenedX نموده است تا همه افراد به ساده ترین و مقرون به صرفه ترین شکل ممکن به آموزش های تخصصی دسترسی داشته باشند. همچنین ارژنگ این امکان را دارد به شکل از راه دور و با استفاده از ابزارهای مناسب برای این کار در هر نقطه از ایران اقدام به برگزاری دوره های تخصصی خود کند.

آیا امکان مشاوره حضوری با اساتید موسسه وجود دارد؟

بله، شما می توانید با مراجعه به اینستاگرام موسسه ارژنگ از امکان لایو (Live) این کانال جهت مشاوره با اساتید این موسسه استفاده نمایید.​

ثبت نام در دوره CCNA