موسسه آموزش عالی آزاد ارژنگ

تاریخچه موسسه آموزشی ارژنگ

این مركز از سال 1383 با هدف ارائه خدمات آموزشی به سازمانها فعالیت خود را آغاز نموده است و در طى دوره فعالیت خود همواره برگزاری دوره های کیفی مطابق استانداردهای روز جهانی را به عنوان سیاست اصلی پیشرفت خود قرار داده است. در همین راستا با هدف توسعه مرکز آموزش و آموزش فراتر از قراردادهای داخلی شرکت، ساختمان جدیدی را راه اندازی نمود و از سال 1389 با نام موسسه آموزشی ارژنگ فعالیت خود را در زمینه آموزش شبکه و آی تی ادامه داده است.

توانمندی های آموزشی

برای ارائه كیفیت بالا در مقوله خدمات آموزشی پارامترهای مختلفی دخیل هستند ولی تعدادی از آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند كه این مركز همواره تلاش كرده است تا در این موارد جزو بهترین مراكز آموزشی باشد:

مدرسین دوره ها

پارامتر اول مدرس دوره است. همانطور كه می دانیم اساساً اولین و مهمترین مقوله ای كه در آموزش تأثیر گذار است، فردی است كه به عنوان استاد یا مدرس دوره فعالیت می كند. موسسه آموزشی ارژنگ همواره از روشهای مختلفی برای اطمینان از دانش فنی و نحوه تدریس استادان خود استفاده كرده است.

كلیه اساتید این مركز داراى مدارك رسمی و معتبر بین المللی در زمینه دوره مورد تدریس می باشند.

همچنین این مركز همواره كوشیده است تا با نظر سنجی و ارتباط مستقیم با مشتریان خود عملكرد اساتید خود را ممیزی کرده و سطح عملكرد آنها را بالا ببرد. از اين رو اين مركز مي تواند با اطمينان خاطر اعلام كند كه كليه اساتيدي كه در حال حاضر با اين مركز در حال همكاري هستند جزو بهترين اساتيد در حوزه تخصصي خود می باشند.

امکانات مرکز آموزشی

پارامتر دوم كه در كیفیت آموزش مطرح است، امكانات و تجهیزات مركز آموزشی می‌باشد.

در گام اول امکانات عمومی مرکز آموزشی مطرح می گردد که این مرکز با داشتن 7 کلاس آموزشی که به طور ویژه برای دوره های شبکه و آیتی مجهز گردیده سعی نموده است فضای مناسبی را برای یادگیری دانشجویان فراهم آورد. كلاسهاي اين مركز با ظرفیت پذیرش 17-25 دانشجو مجهز به كلیه امكانات كمك آموزشی، شامل کامپیوتر یا لپ تاپ های به روز برای دانشجویان، ویدئو پروژکتور، و كلیه تجهیزات شبكه و سِرور كه برای تدریس دوره های زیر مجموع IT لازم است می باشد.

همچنین در گام بعدی داشتن لابراتوارهای مجهز جهت برگزاری دوره های خاص و پیشرفته آیتی در الویت کار این مرکز قرار داده شده است. و خوشبختانه موسسه آموزشی ارژنگ با فراهم آوردن لابراتوارهای مورد نیاز، قادر به برگزاری دوره های تخصصی آیتی با استانداردهای لابراتواری بین المللی گردیده است. که در این خصوص می توان به لابراتوارهای مجهز HP , VMWARE , Cisco , Voice اشاره نمود. لابراتوارهای مجهز مرکز آموزش رمیس این مرکز را از سایر مراکز آموزش های کاربردی و تجربی شبکه متمایز کرده است.

در جدول زیر شرح مختصری از تجهیزات موجود در مرکز آموزش عنوان می گردد:

جدول تجهیزات سیسکو
نام تجهیز تعداد
Ruoter Cisco 2801 4
Ruoter Cisco 2611 3
Ruoter Cisco 2511 1
Ruoter Cisco 2509 1
Ruoter Cisco 1760 6
Ruoter Cisco 2600 3
Ruoter Cisco 2811 4
Ruoter Cisco 1700 3
Switch cisco 6500 1
Switch cisco 3560 5
Switch cisco 3550 1
Switch cisco 2950 4
Cisco ASA 5510 2
Cisco PIX 515E 1
Cisco IP Phone 9
Cisco 3750 PoE 2
جدول تجهیزات HP , EMC, JUNIPER
نام تجهیز تعداد
ProLiant DL380 G6 2
ProLiant DL380 G8 1
ProLiant DL380 G5 1
ProLiant DL380 G7 1
MSA2000 1
EMC VNX 5200 1
Dell XS23-TY3 1

در گام پایانی نیز، مرکز آموزش در صورتیکه برای برگزاری دوره ای تخصصی نیاز به لابراتوارهای مجهزتری داشته باشد، این نیاز خود را از طریق اجاره نمودن رک های مجهز IP EXPERT و یا INE بر آورده می سازد. و بدینگونه برگزاری پیشرفته ترین دوره های آموزشی مانند CCIE LAB و EMC نیز در این مرکز دقیقا بر طبق استانداردهای لابراتواری بین المللی آن امکان پذیر می باشد.

آزمون های بین المللی

پارامتر سوم برگزاری آزمون های بین المللی می باشد. موسسه آموزشی ارژنگ جهت برخورداری دانشجویان از امکان سنجیدن دانش خود به صورت رسمی و دریافت مدرک معتبر بین المللی، با اخذ نمایندگی از موسسات معتبر بین المللی مانند LPI ، CIW و ITpreneurs هلند و رایزنی با تست سنتر های رسمی در ترکیه و مالزی ، این امکان را برای دانشجویان این موسسه و عموم دانشجویان علاقه مند به اخذ مدارک بین المللی فراهم کرده است تا تمامی مدارک رسمی را بتوانند اخذ نمایند. همچنین این مرکز امکان برگزاری قسمتی از آزمونهای رسمی را در داخل ایران فراهم نموده است که از جمله این آزمونها می توان به آزمونهای شرکت ITIL , HP , CIW , LPIC, MICROSOFT , EMC,HP اشاره نمود.

آموزش مجازی

پارامتر چهارم آموزش از راه دور می باشد. توسعه جهانی آموزشهای آنلاین و همچنین عدم عرضه آموزشهای مناسب با کیفیت مطلوب در مناطق مختلف ایران، این موسسه را بر آن داشت تا خدمات خود را از طریق درگاه اینترنت برای طیف وسیعتری از مخاطبین و با هزینه های بسیار مناسبتر ارایه دهد. سایت آموزش مجازی این موسسه بر پایه بستر بسیار قدرتمند و بروز edX که محصول دانشگاه هاروارد و MIT و شرکت گوگل می باشد بنا گردیده و توسط متخصصین این موسسه بومی سازی شده است و نمونه مشابه خارجی و داخلی ندارد.

موسسه آموزشی ارژنگ تحقیقات گسترده ای در خصوص دلایل موفقیت و شکست آموزشهای مجازی در نمونه های مشابه داخلی و خارجی انجام داده و در این سایت تلاش کرده است تا از نتایج تحقیقات بهترین استفاده را ببرد. با شرکت در دوره های مجازی این موسسه دانشجویان از خدمات زیر برخوردار می شوند:

 • دسترسی به محتوای تهیه شده توسط زبده ترین اساتید با تجربه
 • سمینار و کارگاههای آنلاین رفع اشکال به میزان تعریف شده در شرح هر درس
 • پاسخگویی به سوالات و ارتباط با اساتید و دانشجویان دیگر در فروم هر درس
 • حضور در آزمونها و دریافت تکالیف که علاوه بر بررسی سطح دانش هر شخص، منجر به یادگیری عمیق‌تر نیز می شود

مجوزهای آموزشی

مجوزهای رسمی اخذ شده توسط این مرکز به شرح زیر می باشد:

گواهينامه يا مجوز از شركت ها و موسسسات داخلي:

 • گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکتهای انفورماتیکی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک کشور
 • مجوز برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارمندان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی
 • مجوز فعالیت در حوزه خدمات آموزشی افتا

گواهينامه يا مجوز از شركت ها و موسسات خارجي:

 • تنها نماینده رسمی آکادمیک موسسه لینوکس LPI (Linux Professional Institute)   در ایران
 • نماینده IT Preneurs : این مرکز به عنوان نماینده رسمی شرکت ITpreneurs  هلند، برگزارکننده دوره های رسمی ITIL, Cloud Computing ,…  می باشد.
 • تنها نماینده انحصاری CIW درکشور: مرکز برگزای آزمون‌ها و دوره‌های طراحی ، توسعه وب ، موبایل اپلیکیشن و تجارت الکترونیک

سوابق مرکز

حضور متخصصين و كارشناسان سازمان ها و شركت‌هاي معتبر در دوره‌هاي مختلف و رضايتمندي ايشان از كيفيت برگزاري اين دوره‌ها مهر تأييدي بر فعاليت‌هاي انجام گرفته در اين مركز مي‌باشد. موسسه آموزشی ارژنگ طی سالها فعالیت خود با سازمان های زیر همکاری نموده است:

مؤسسات اعتباري و بيمه ها

بانك صادرات ايـران، بانك تجارت ، بانك مسكن ، بانك سپه ، بانك پارسيان ، بانك توسعه صادرات، بانک گردشگری، بيمه ايران، بيمه البرز، و ... .

شركتهاي نفت و گاز

امور بين الملل وزارت نفت ، مديريت اكتشاف نفت ، مهندسي و توسعه نفت ،‌ مناطق نفت خيز جنوب ، پالايش نفت تبريز ، پالايش نفت لاوان ،‌ پالايش نفت بندرعباس ، بهينه سازي مصرف سوخت كشور ، شركت ملي گاز ايران ، پالايش گاز فجر ، شركت ملي نفت ايران ، گاز اردبيل ، نفت و گاز آغاجاري و .... .

مخابرات استان ها

شرکت زیرساخت، مخابرات خراسان، مخابرات ارومـيه،‌ مخابرات استان مركـزي، ‌مخابرات گلـستان، مخابرات اردبيل، ‌مخابرات هرمزگان، مخابرات آذربايجان شرقي و مخابرات قم ... .

شرکت خودروسازی

ايران خـودرو، ‌ايـران خـودرو ديـزل، ‌سـايپـا، ‌سـايپا يـدك، آذين خودرو، محور خودرو، ياتاقان بوش ايران، موتورسازان تبريز، ايساكو، تراكتور سازي تبريز و مگا موتور ... .

شرکت های پتروشیمی

پتروشیمي شيراز، پتروشيمي شهيد تندگويان، پتروشيمي اراك، پتروشيمي بندر امام، مديريت توسعه صنايع پتروشيمي، پتروشيمي زاگرس، پتروشيمي خوزستان، شركت ملي صنايع پتروشيمي و .... .

وزارت خانه ها و ادارات دولتی

وزارت نیرو کلیه استان ها، هواپيمايي جمهوري اسلامي، شركت رجاء، سازمان تأمين اجتماعي، سازمان فضايي ايران، صدا و سيما، آستان قدس رضوي، گمرك ايران، آب منطــقه اي خـراســان، ‌آب و بـرق خـوزسـتــان، آب و فــاضـلاب آذربايـجان غـربي، آب و فاضـلاب هـمـدان، ‌آب و فاضـلاب منـطقه 1 تهـران، آب و فاضـلاب سيـستان و بلوچسـتان، بـرق نــكاء،‌ برق منـطقه اي آذربايـجان، برق منطـقه اي خـراسـان،‌ بـرق استان مركزي،‌ توزيـع برق هـرمزگان، توزيع بـرق كـرمانشاه، ‌داده پردازي برق تـهران،‌ تـوزيـع برق زنجان، پست جمهوري اسلامي ايران، توزيع نيروي برق قزوين، جهاد كشاورزي هرمزگان، جهاد كشاورزي خراسان، مطالعات و پژوهشهاي بازرگاني، سازمان هواشناسي كشور و ... .

دانشگاه ها

دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه، دانشگاه شاهد ،دانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه آزاد زابل، دانشگاه سيستان و بلوچستان، دانشكده داروسازي مشهد، مؤسسه آموزش عالي علمي و كاربردي، دانشگاه آزاد تهران جنوب، دانشگاه آزاد پرند و ...

شرکت ها انفورماتیک

شركت نوكيا زيمنس، شرکت پرورش داده ها، شرکت پتسا، شرکت امن افزار گستر شریف، شرکت زیر ساخت خدمات امن تراکنشی، شركت ياس ارغواني،‌ سرو رايانه، پوينده الكترونيك، شركت صانير، شركت هوايار، عصر توسعه ارتباط، پيوند داده ها، كرمان تابلو،‌ شركت مانير، عامل سيستم، شركت دوران، شركت رايش، شركت شبكيه شريف، شركت توانش و ..

نحوه برگزاری دوره های آموزشی

با توجه به این موضوع که حالت ایده آل نحوه برگزاری دوره های آموزشی برای هر سازمان یا ارگانی با توجه به شرایط کاری آن سازمان تعیین می گردد، موسسه آموزشی ارژنگ می تواند شکل های مختلف و متنوعی از نوع برگزاری دوره را از لحاظ زمانی پیشنهاد نماید.

به طور کلی دوره های آموزشی این مرکز به دو شکل ترمیک و بوت کمپ قابل برگزاری می باشد.

 • در حالت ترمیک، مدت زمان هر جلسه آموزش بین 3 تا 4 ساعت تعیین گردیده و در طول هفته دو تا سه جلسه به آموزش اختصاص داده می شود. بدیهی است برای دوره های اختصاصی روز و ساعت برگزاری دوره طبق توافق با سازمان مورد نظر تعیین خواهد شد. 
 • در حالت بوت کمپ، آموزش به صورت هر روزه از صبح تا عصر برگزار می گردد. هر روز به طور استاندارد شامل 8 ساعت آموزش بوده و پذیرایی ناهار نیز از دانشجویان به عمل خواهد آمد.

همکاران ما