Image
در این مقاله به بررسی سیستم‌عامل لینوکس، مزایا و کابردهای این پلتفرم متن‌باز می‌پردازیم. علاوه بر مزایای کلی لینوکس، توزیع‌های خاصی از لینوکس نیز وجود دارند که به طور خاص برای نیازهای متنوعی طراحی شده‌اند که در این مقاله، با این توزیع‌ها و همچنین ساختار لینوکس نیز آشنا می‌شوید. اگر به دنیای متن‌باز علاقمندید با ما همراه باشید.
Image
یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های کاری در زمینه فناوری اطلاعات، نرم‌افزارهای اپن سورس است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که تعداد متخصصین در این زمینه بسیار کم و تقاضای شغلی بسیار زیاد است. در این مقاله مهم‌ترین نکات از گزارش جدید وضعیت شغلی فعالان حوزه Open Source را بررسی کرده‌ایم؛ همراه ما باشید!
Image
آیا می دانستید که شرکت کنندگان دوره های تخصصی لینوکس و دارندگان مدارک حرفه ای LPI عملکرد بهتری نسبت به همکاران خود در حوزه های کاری متن باز دارند؟ این افراد در مقایسه با سایر افراد مشغول در این حوزه که فاقد مدارک فوق هستند از احتمال پیشنهادات کاری با درآمدهای  بالاتر، ارتقا شغلی ، امکان انتخاب های بهتر و همچنین انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند.  موسسه LPI از برترین موسسات ارائه کننده مدارک استاندارد و پشتیبانی شغلی  برای متخصصان متن باز در سرتاسر جهان محسوب می شود.