برگزاری این آزمون ها به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان بستگی دارد (حداقل ۵ نفر) دانشجویان می بایست درخواست خود و اطلاعات مورد نیاز ( LPI ID که می بایست در سایت LPI ساخته شود) را از طریق فرم ثبت نام آزمون برای ما ارسال کنند و پس از به حدنصاب رسیدن تعداد نفرات تاریخ آزمون با دانشجویان هماهنگ خواهد شد.
این آزمون به به صورت کاغذی و تستی یک و چند گزینه ای برگزار خواهد شد.

موسسه LPI مخفف Linux Professional Institute، اولین و بزرگترین موسسه غیر انتفاعی در زمینه ارائه مدارک و منابع آموزشی لینوکس در جهان است. مباحث آموزشی مطرح شده در دوره های LPI به هیچ نسخه خاصی از لینوکس وابستگی ندارد و تمامی نسخه های لینوکس را در بر می گیرند.موسسه LPI (Linux Professional Institute) اولین و بزرگترین موسسه غیر انتفاعی در زمینه ارائه مدارک و منابع آموزشی لینوکس در جهان است. مباحث آموزشی مطرح شده در دوره های LPI به هیچ نسخه خاصی از لینوکس وابستگی ندارد و تمامی نسخه های لینوکس را در بر می گیرند.

  • برای مدرک Linux Essentials – یک آزمون
  • برای مدرک LPIC-1 – دو آزمون، 101 و 102
  • برای مدرک LPIC-2 – دو آزمون، 201 و 202
  • برای مدرک LPIC-3 – یک آزمون تخصصی، 300 یا 303 یا 304

خیر، چنانچه شما احساس می کنید از تسلط و دانش کافی برای شرکت در هر یک از آزمون های لینوکس بر خوردار هستید این امکان برای شما وجود دارد که بدون هیچ محدودیتی در هر یک از آزمون های LPI شرکت کنید.

شما برای آگاهی از هزینه هر کدام از آزمون ها بین المللی لینوکس می بایست با واحد بین الملل ارژنگ، داخلی 422 سرکار خانم والی صحبت کنید.

موسسه ارژنگ این افتخار را دارد تا دوشنبه آخر هر ماه در محل موسسه میزبان شما علاقه مندان شرکت در آزمون های بین المللی لینوکس باشد. آزمون های بین المللی LPI در ارژنگ مطابق با استاندارد LPI به زبان انگلیسی برگزار می گردند.

خیر، تمامی آزمون های لینوکس که در موسسه ارژنگ برگزار می شوند تحت استاندارهای LPI بوده و مدارک شما نیز از موسسه LPI صادر خواهد شد.

بر اساس استاندارد LPI:

  • مدرک Linux Essentials - 40 سوال مدت زمان 60 دقیقه
  • کلیه مدارک LPIC  (هر کدام)- 60 سوال مدت زمان 90دقیقه
  • نوع سوالات (تمامی آزمون ها): چند گزینه ای و جای خالی
  • حداقل امتیاز برای قبولی: کسب 500 امتیاز از 800 امتیاز

شما به راحتی می توانید از طریق صفحه اختصاصی مربوط به استعلام مدارک LPI با وارد نمودن LPI ID و نیز verification code می توانید از صحت مدارک خود مطلع گردید.

از لحظه ای که قبولی شما در هر یک از آزمون های لینوکس از جانب موسسه LPI تایید شد، مدت زمان بین 2-3 ماه زمان  لازم است تا مدرک به دست شما برسد.

بله، نسخه PDF مدرک اخذ شده توسط شما از طریق اکانت ایجاد شده برای شما در lpi.org قابل دریافت است.

بله، مدت زمان اعتبار هر کدام از مدارک LPI پنج سال است و شما پس از این مدت می بایست نسبت به تمدید مدرک خود اقدام فرمایید. لازم به ذکر است که در صورت شرکت در آزمون های سطوح بالاتر لینوکس تاریخ انقضای مربوط به مدارک سطوح پایین تر تجدید می گردد.